


OBJEDNÁVKU LZE SPOJIT BEZPLATNĚ S OBJEDNÁVKOU NA NAŠICH PARTNERSKÝCH STRÁNKÁCH www.limistyle.cz
STAČÍ V KOŠÍKU OZNAČIT.
Softshell patří mezi druhy moderního materiálu a stává se velmi oblíbeným pro své úžasné vlastnosti. Mnoho rodičů ale stále váhá nad tím, kdy a jaký druh svému dítku právě obléknout. Velmi často si také lámou hlavu s tím, kdy softshellové oblečení podvléknout tak, aby dítku nebyla zima či naopak, aby se zbytečně nepotilo.
Náš návod nemusí vyhovovat všem. Každé dítko je jiné. Ale podívejme se na to alespoň orientačně.
Softshell je vhodný téměř do každého počasí. Určitě jej ale dítku neoblékejte do třeskuté zimy či horkých dnů.
Nejdříve si ale shrneme druhy softshellu (které máme v nabídce):
Letní softshell – připomíná šusťákovinu. Má však výhodu membrány, a tak je voděopudivý (míra nepromokavosti) a zároveň paropropustný.
Jarní softshell – je tvrdší než ten letní, má také membránu a zároveň podšívku, která je lehce děrovaná – 3 vrstvý.
Zimní softshell s fleecem – tento softshell má tři vrstvy – vnější - voděodpudivou, membránu, která zajišťuje paropropustnost a vnitřní s nažehleným fleecem, který je hřejivý.
Zimní softshell s beránkem – asi nejteplejší ze softshellů. Krom toho, že má vnější část voděodpudivou, obsahuje membránu, tak jeho vnitřní, třetí vrstva je opatřena hřejivým chloupkem – tzv. beránkem
U softshellu by také měly být uvedeny parametry, tedy voděodpudivost (míra nepromokavosti – vodní sloupec) a paropropustnost (zabraňuje pocení, odvádí vlhkost od těla ven). Čím vyšší číslo, tím kvalitnější zpracování, které se ale také může odrazit v ceně. Jistě znáte nabídky levných výrobků ze softshellu u našich prodejců (někdy převážně zabývajících se prodejem např. potravin či kosmetiky a pod). Pokud narazíte na takový výrobek, vždy doporučujeme zkontrolovat tyto údaje, aby jste měli jistotu, že kupujete výrobek s membránou. Mnohdy je tam však vůbec nenaleznete. I softshell může být vyráběn bez membrány, jedná se tak o tzv. tkaný softshell s impregnační svrchní úpravu. Bývá tenčí, lehčí a ve většině případů také značně pružnější. I tento softshell je oblíbený mezi rodiči. Vždy záleží na vašich prioritách.
Do jaké teploty a jaký druh tedy použít - orientačně:
Letní softshell:
bez podvlečení zhruba od 15 do 20st.C
s tenkým podvlečením zhruba do 15st.C
s teplým podvlečením do cca 10st.C
Jarní softshell:
bez podvlečení zhruba od 10 do 15st.C
s tenkým podvlečením zhruba do 10st.C
s teplým podvlečením do cca 8st.C
Zimní softshell s fleecem:
bez podvlečení zhruba od 8 do 10st.C
s tenkým podvlečením zhruba okolo 5st.C
s teplým podvlečením zhruba okolo 0st.C
Zimní softshell s beránkem:
bez podvlečení zhruba od 5 do 8st.C
s tenkým podvlečením zhruba okolo 5st.C
s teplým podvlečením zhruba okolo 0st.C až do -5st.C
Nezapomínejte však také na pocitovou teplotu a návyku vašeho dítěte. Pokud je venku vítr a nevlídno, nezáleží na tom, kolik ukazuje teploměr. Raději dítko přioblékněte.
Jako tenké podvlečení můžete použít třeba bavlněné legíny či tepláky, pod bundu pak tenčí mikinu či bavlněné triko s dlouhým rukávem. Silnější jsou pak vhodné zateplené legíny, merino, kamaše či teplejší funkční materiály. Pod bundu pak teplé mikiny, pletený svetr, nezapomínejte také na nátělníky a trika s dlouhým rukávem.